top of page

Aşkım Biz Şimdi Neyiz? Yeni nesil ilişki kavramları


Fuck Buddy

Sex partneri, seks arkadaşı diye çevirenler var bu kelimeyi. Elbette birebir çeviri yaptığımızda pek şık duracak bir kavram değil. Fuckbuddy'lik müessesesi bu ilişki tiplerinin en bilineni. Bir kişiye duygusal şeyler beslemiyorsan ve onunla sadece cinsel ilişkiye girmek için bir araya geliyorsan buna fuckbuddy'lik deniyor. Bazıları fuck buddy diye ayırıyor ama o da doğru.

Fuckbuddy'liğin en önemli özelliği duygusallığa asla yer olmaması. Partnerin hayatına karışmak yok. Kıskançlık yok. Trip atmak? Ahahaha o da ne? Dolayısıyla romantizm hele hele partnerine aşık olmak yok. Amaç karşılıklı cinsel ihtiyaç gidermece. Elbette Leyla ile Mecnun'un, Vesikalı Yarim'in çıktığı topraklarda yetişmiş kişilerin beraber bir şeyler yaşadıkları kişiye karşı kayıtsız, hissiz kalması zor. 'O kadar hukukumuz, beraber ter atmışlığımız var' diye düşünmemek gerekiyor bu ilişki tipinde.


Love Buddy

Demin pek de kutsal olmayan fuck buddy'lik müessesesini anlattık. Bu da sexgililiğin yani fuck buddy'liğin duygusal versiyonu. Yani partnerini arayıp sorabilir, onunla yemeğe çıkıp sinemaya gidebilir. Efendime söyleyeyim Mehmet ve Banu gibi Boztepe'ye çıkıp çilek aromalı Ülker Link içebilirsiniz. 'Eeee bu düz sevgililik' dediğinizi duyar gibiyim. Yanıtlayalım. Burada da bağlılık veya sadakat gibi kavramlar yok. Nasıl fuck buddy'lik olayına cinselliğe ihtiyacınız olduğu için başvuruluyorsa burada da insanoğlunun duygusal ihtiyaçları karşılanıyor. Olay bu.


ŞAİR'İN DEDİĞİ GİBİ,

'Saatlerce telefonla konuşalım ama sevgili olmayalım Maça gidelim mesela, bağıra çağıra küfür edelim ama sevgili olmayalım Yemek yiyelim, rakı içelim ama sevgili olmayalım Sen başka kadınlarla konuşma, ben başka erkeklerle ama sevgili olmayalım Bak sevgiler hemen bitiyor Sen hemen gitme he, sen hemen bitme, sen hep bende kal ama biz asla sevgili olmayalım


Sense Buddy Bu da duygu arkadaşlığı. Bu ilişkide de seks yok. Sadece duygusallık, mesajlaşma, dışarı çıkma gibi sevgililerin beraber yaptığı sıkıcı aktiviteler var. Peki ne yok? Elbette sadakat yok. Özetle Teletabi gibi takılıyorsun.

Cuddle Buddy Bu da sarılma arkadaşı. Sarılmak ihtiyaç ya hani. Bu ilişki tipinde de partnerinle istediğin zaman buluşup sarılıyorsun. Çok basit. Ana kural da sadakatin olmaması. 'Seni kavşak açılış töreninde belediye başkanıyla sarılırken görmüşler' gibi trip olaylar zinhar yasak.


Friends with Benefits

Burada da karşındaki kişiyle hali hazırda arkadaşsın ama birtakım ihtiyaçların var ve arkadaşınla karşılıklı bu ihtiyaçları gideriyorsun. 'Kanki, şuna bi' el atsan n'ooolur sanki' durumu. Bunun kuralı da o kadar girdili çıktılı mesaiye, karşılıklı saatte 150 kalori yakmaya rağmen arkadaş kalabilmek. Türkçesi çıkar arkadaşı.


One Night Stand Bu bilinen bir şey. Yani tek gecelik ilişki. Fuck buddy'lik kurumundan farkı ise tek gecelik olması. Fuck buddy'likte devamlılık var. Duygusallık olmasa bile arayıp sormak var vs.


Sexting

Kelime texting ve sexingin birleşmesiyle oluşur ve tek birleşme kelime içinde vardır. Elektronik cihazlar üzerinden girilen sanal ilişkiye deniyor sexting diye. 90'lı yıllardaki 900'lü Ara Beni Boya Beni temalı telefon hatlarının görüntülü olanı.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page