top of page

İLK BULUŞMA KURALLARI GELDİ ANACIM


İlk buluşma ilişkinin ilk adımıdır. Aslında birbirini kanlı canlı görmek ve tanımak için idealdir. Ama zaten akıllı telefon çağında iş ilk buluşmaya geldiyse epey yol kat edilmiş demektir. Bundan sonrası Leyla ile Mecnun'a da bağlayabilir, "beni bir daha arama" ya da. Nasıl olacağı tarafların tutumuna bağlı. Hoşlanmak her şey demek değil. Sadece adımın adımı. Bakalım sen bu testi geçebilecek misin? İşte işlerin kötü gitmemesi için ilk buluşmada yapılmaması gereken şeyler:

1- Buluşmaya mutlaka zamanında git. Eskiden bekletmek havalı bir şeymiş ama her şeyin hızlı ve zorlu olduğu günümüzde bekletmek, bildiğin karşındakine ayıp.

2- İlk buluşmada lahmacuncuya gitmeyeceksiniz diye bir şey yok ama lahmacuna soğan eklemek biraz aşırı. Aradaki inceliği ve saygıyı anladın sen.

3- Ortak bir sohbet konunuz olsun. Herkes karşısındakini profilinden az çok biliyordur. Belki buradan konu açılabilir. Mesela: Sinemayı seviyormuşsun, ben de!

4- Telefonlara daha az bakma vakti geldi. Sohbet ederken iyi bir anlatıcı ve dinleyici ol, göz temasının gelecekteki saadet dolu günlere olan etkisini yadsıma.

5- Asla konuşulmaması gereken konular: Ne kadar kazanıyorsun, ailenden bahsetsene, ilişkin var mıydı, ne zaman bitti, siyasi durum hakkında ne düşünüyorsun, dolar düşer mi?

6- Şunu sakın söyleme: Instagram'da daha farklı görünüyorsun. (Zararsız gibi duran bu cümle aslında "orada daha iyi görünüyorsun" gizli anlamını içerir. Sakıncalı!)

7- Senden çok hoşlandım demek için çok erken olabilir. Belki buluşmanın sonunda deli deli şeyler yapacak. Hemen kaptırma.

8- O ana odaklanmak en iyisidir. Hemen planlar yapmaya, ertesi günü ya da haftayı hatta geleceği planlamaya başlama. Daha çok erken.

9- Fiziksel iletişim konusunda mesafeli ol. Tutku varsa da bırak aşama aşama kendini göstersin.

10- Az daha unutuyordum, ilk buluşmaya arkadaşınla gitme!

Senin aklına gelen başka maddeler var mı?

Yorumlara yazabilirsin!

10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page